W e l l c o m e
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

W e l l c o m e

generated
 
ИндексЗбИжЗИЙТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Първият път – какво разочарование!

Go down 
АвторСъобщение
CoMicS
Admin
Admin
CoMicS


Брой мнения : 116
Age : 35
Localisation : Bulgaria, Varna
Registration date : 05.04.2007

Първият път – какво разочарование! Empty
ПисанеЗаглавие: Първият път – какво разочарование!   Първият път – какво разочарование! Icon_minitimeЧет Апр 19, 2007 1:04 pm

Първият път – какво разочарование!

[email][/email]Отдадох му се изцяло и всичко потъна в тъмнина” – така пише в любовните романи на нашите баби. Днес тази тъмнина е напълно прозрачна.


Първият път – какво разочарование! I_54
Едва ли има юноша, който да не е видял на видео или по киното как се прави любов. Да не е чел или разглеждал стотици списания, които в детайли описват и показват сексуалният контакт.
И все пак “първият път” си остава едно преживяване, подплатено с много съмнения и тайнственост.
Действителността много често е изпълнена с разочарования, несигурност, а дори и с насилие.
Момичетата очакват повече романтика и нежност, макар че се боят от евентуална болка или нежелана бременност.
А момчетата се страхуват както от опитна партньорка, която може да ги унижи, така и от девствено момиче, защото не са уверени, че ще направят всичко “нормално”.
Специалистите смятат, че една разочароваща или драматична първа любовна връзка може да окаже огромно влияние върху целия бъдещ сексуален живот на младежа или девойката.
Жената може да стане фригидна, а мъжът задълго травматизиран.
В днешно време има възможност да се подхожда към първия сексуален контакт с повече съзнателност, дори и с помощта на родителите.
Към това ни навеждат и няколкото изповеди на млади хора:

Миглена, 16 години – “Стана през зимата у дома. Ходехме от 5 месеца, но се бяхме само целували. Този следобед всичко изглеждаше по-друг начин. Той беше прекалено настоятелен (по-късно разбрах, че приятелите му се подигравали за нерешителността), а аз се страхувах да не забременея. Убеждаваше ме, че знае какво трябва да направи, че няма да боли, че ще ме пази, но това бяха само думи...”

Ангел , 23 години - “Не знаех какво трябва да направя, въпреки, че уж бях подготвен (бях прочел книги и други материали по-въпроса), не знаех къде да си сложа ръцете, какво да кажа... И тя нямаше повече опит, стоеше като статуя, оставяйки цялата инициатива на мен. А тогава бях само на 16 години и се чувствах неадекватен.
Накрая успяхме, но напрежението беше толкова силно, че не остана място за никакво удоволствие.”

Петко, 19 годишен – “От първия път си спомням само страха, защото бяхме у тях и родителите и можеха да се приберат. Бях се подготвил: четох по въпроса, разговарях с приятели, взех си презервативи. На нея също и беше за първи път, но като че ли не беше толкова притеснена, колкото мен. Аз бях превъзбуден и всичко свърши много бързо, за няколко минути. А тя, повярвала в митове, очакваща романтика и не знам какво още, ми каза, че не струвало нищо.
Почувствах се ужасно унижен!

Гергана, 18 години – “Беше толкова хубав, че не можеше да не е и страхотен любовник. Не се колебах нито за секунда да приема предложението му.
Бях твърдо решила още на 10-ата минута след запознаването ни, че именно с него ще ми бъде “първият ми път”.
Вече чувах цигулки да свирят небесна музика, очаквах рая да слезе на земята. Но, уви – само мечти!
Той се оказа животно – тапир, който се хвърли отгоре ми, смачка ме, обърна ме наопаки като чорап и ... веднага след това запали цигара.”

Нашите съвети:


  • Не бързайте.
    Това е “първият път” и трябва да се уважавате.
    Откриването на сексуалността трябва да премине през няколко стадия, които предвиждат откриването на собственото тяло, тялото на другия и чувствата, които ги свързват.
  • Не хранете големи очаквания.
    Първият път може да се окаже вълнуващ, но има и изключения.
    Може да бъде труден, смешен трагичен, предупреждаващ, разочароващ.
    Почти никога не свирят цигулки...
  • Потърсете сигурно и спокойно място, където не рискувате да бъдете прекъснато от някого или нещо.
    Автомобилът не е от тези места, макар че последните изследвания показват, че той е предпочитан от 30% от юношите.
  • Използвайте винаги презерватив, дори и да ползвате друг вид контрацептив.
  • Разкъсването на химена може да бъде болезнено, но това не е задължително.
    Понякога това може да се случи в детството, при практикуването на някакъв спорт например, така че първият сексуален опит невинаги е свързан със загуба на кръв.
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/comics_bg
 
Първият път – какво разочарование!
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
W e l l c o m e :: Общи Д И С К У С И И :: Жени :: СЕКС-
Идете на: